rok szkolny 2018/2019

Święty Mikołaj odwiedził dziś dzieci szkolne i przedszkolne!

fot. T.K.


KOMNATA WRÓŻB Z OKAZJI ANDRZEJEK

fot. T.K.


Dnia 21 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Życzliwości i Pozdrowień oraz Samorząd Uczniowski zrealizował kolejny punkt programu "Zdrowy jestem, bo zdrowo się odżywiam i zdrowo żyję". Tym razem przygotowali pyszną sałatkę owocową dla każdego.

fot. T.K.


W dniu 14 listopada zapraszam rodziców na zebrania klasowe o godzinie 17:00.

A.Sitek


w dniu 9 listopada świętowaliśmy w naszej szkole 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym dniu odbyły się pogadanki historyczne, nauka marszu, wspólny śpiew pieśni patriotycznych, konkurs historyczny "100 pytań", wspólne wyklejanie flagi Polski, o godzinie 11:11 cała społeczność szkolna odśpiewała 4 zwrotki hymnu narodowego . Ponadto klasy 1-3 zaprezentowały Poloneza. Po części oficjalnej w szkole, wybraliśmy się w marsz niepodległościowy uliczkami naszej wsi.

fot. P.B.


Uroczystość Wszystkich Świętych przypomina nam o tajemnicy świętych obcowania, czyli o łączności nas, żyjących, z tymi, którzy już dostąpili zbawienia i mogą nam pomagać. Dzieci z Zespołu Szkolno- Przedszkolnego w Krowiarkach   wigilię tego pięknego święto uczciły udziałem w Marszu Wszystkich Świętych, włączając się w marsze organizowane również na terenie całego kraju.

Szkolny pochód odbył się w środę 31 października. Jego uczestnicy wyruszyli ze szkoły o godz. 10.45  i przeszli ulicami naszej wioski w radosnej procesji, ze śpiewem na ustach. Napotkani mieszkańcy Krowiarek częstowali „Świętych” cukierkami. Marsz zakończył się na boisku szkolnym radosnym tańcem „Tunak, tunak tun”. Społeczność szkolna została ponownie obdarowana słodyczami przez Panią Dyrektor. 

Marsz był naszą alternatywą na tak bardzo propagowany we współczesnej kulturze - Halloween. 

 katechetka – Monika Łyczko

fot. T.K.


Dzień Komisji Edukacji Narodowej

W tym wspaniałym dniu społeczność uczniowska miała okazję podziękować swoim nauczycielom i pracownikom administracji i obsługi za trud włożony w ich pracę, za cierpliwość i życzliwość. Odwiedzili nas również emerytowani pracownicy naszej szkoły. Nie obyło się bez nagród. Nagrodę Dyrektora otrzymali p. Teresa Koloch, p. Monika Malik i p. Marta Otręba oraz pani sekretarka i obsługa. Nagrodę Wójta Gminy Pietrowice Wielkie otrzymała p. Cecylia Jakubiec. Natomiast Medal Komisji Edukacji Narodowej za szczególne osiągnięcia w działalności dydaktycznej, opiekuńczej i wychowawczej otrzymali z rąk ministra właściwego do spraw edukacji w Katowicach p. Monika Łyczko i p. Mirosław Otręba. Serdecznie gratulujemy!

fot. T.K.


Na lekcji przyrody odwiedził nas pan myśliwy, który zaciekawił nas historiami z życia lasu. Mówił o bezpieczeństwie w lesie w razie zagrożenia, zaprezentował film z licznymi zdjęciami i odgłosami zwierząt. Szkoda tylko, że zajęcia trwały tak krótko.

fot. A.S.


Samorząd Uczniowski rozpoczął serię akcji "Zdrowy jestem, bo zdrowo się odżywiam i zdrowo żyję". Tym razem przygotowali pyszne kolorowe galaretki dla całej społeczności szkolnej. Dziękujemy!

fot. T.K.


Dzień Języków Europejskich połączony z Kartoffelfest

fot. P.B.


Wycieczka do teatru przedszkola i klas 1-3 na "Co w trawie piszczy" i klas 4-6 na "Mikołajka"

fot. E.T.


Światowy Dzień Muzyki w Bibliotece

fot. A.S.


Dzień Chłopaka w klasie 1 i 4-6

fot. E.T., T.K.


15 września 2018r. nasi uczniowie razem z panią Moniką Łyczko wzięli udział w XIV zjeździe misyjnym w Nysie. Spotkanie zorganizowali Misjonarze Werbiści pod patronatem honorowym JE ks. bp Andrzeja Czaji. Spotkanie odbywało się pod hasłem "Nie jest trudno być dobrym, wystarczy tylko chcieć".

fot. M. Ł.


ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO

fot. E.T.


Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego, które odbędzie się 3 września 2018r. w budynku szkoły o godzinie 8. Jednocześnie informujemy, że zebrania klasowe będą miały miejsce 5 września o godzinie 17.


ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

fot. E.T.

WYCIECZKA KLAS 1-3 DO RACIBORZA Z OKAZJI DNIA DZIECKA

fot. E.T., C.J., M.Ł.


Nasz szóstoklasista, Marco Kapinos zdobył II miejsce w Gminnym Konkursie Matematyczno-Przyrodniczym oraz III miejsce w Gminnym Konkursie z Języka Angielskiego. Gratulujemy!

fot. A.S.


A tymczasem u nas nad morzem...

fot. T.K.


WYCIECZKA LAS 1-3 DO KRAKOWA

fot. E.T.


Dzień Matki w klasie 3

fot. E.T.


25 maja odbył się w murach Szkoły Podstawowej nr 18 w Raciborzu II Konkurs Recytatorski Poezji Religijnej i Metafizycznej. Wzięło w nim udział Sześćdziesięcioro uczestników z dwóch województw. Patronat nad konkursem objęli m.in. Minister Edukacji Narodowej, Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu oraz Starosta Raciborski. Nasza uczennica Katarzyna Bugdoł otrzymała wyróżnienie.

fot. M.Ł.


Drodzy rodzice! 23 maja o godzinie 17:00 odbędzie się zebranie z wychowawcą. Temat przewodni zebrania: bieżące oceny, zachowanie, wycieczka.


Dziś w naszej szkole odbyła się prezentacja węży z gatunku dusicieli. Egzemplarze wykorzystane w prezentacji były zupełnie nieszkodliwe, mogliśmy ich nawet dotknąć. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych faktów z życia tych węży. Dzieci szkolne i przedszkolne były pod wrażeniem!

fot. A.S.


Eko Targi w Pietrowicach Wielkich również z udziałem naszych dzieci!

fot. Alicja Sitek

Laureaci konkursu ekologicznego:

w kategorii klas I- III

I miejsce: Wiktoria Niemiec

II miejsce: Agnieszka Fiegler

w kategorii klas IV - VI

I miejsce: Martyna Kroker

II miejsce: Aleksandra ŁukasiewiczNasza uczennica z kl. V Julia Steiner zajęła 1 miejsce w Konkursie Plastycznym w Ramach VIII Festiwalu Pozytywnych Wartości. Gratulujemy!


Dziś w naszej szkole odbył się apel z okazji Święta Flagi oraz Święta Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Dziękujemy panu Łukaszowi i gimnazjalistom z ZS w Pietrowicach Wielkich za wsparcie.

fot. Alicja Sitek


Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w pokazowej lekcji fizyki z udziałem pana Jana Tokara wraz z uczniami ze szkoły w Pietrowicach Wielkich. Byli bardzo zainteresowani doświadczeniami fizycznymi, w których brali aktywny udział.

fot. Ewa Tokar


WYNIKI POWIATOWEGO KONKURSU NA OZDOBY WIELKANOCNE ORGANIZOWANEGO PRZEZ MUZEUM W RACIBORZU

W KATEGORII "PALMA":

I MIEJSCE: NIKOL PIĄTEK

III MIEJSCE: OLIWIA NIEMIEC, EMILIA SOLISZ, JULIA STEINER

WYRÓŻNIENIE: AGNIESZKA FIEGLER, WIKTORIA ZIELIŃSKI

W KATEGORII "KARTKA":

I MIEJSCE: MAGDALENA RYMA

II MIEJSCE: WIKTORIA ZIELIŃSKI

W KATEGORII "JAJKO":

I MIEJSCE: JULIA STEINER

WYRÓŻNIENIE: NIKOL PIĄTEKSZKOLNE OBCHODY PIERWSZEGO DNIA WIOSNY POŁĄCZONE Z KONKURSEM "MAM TALENT"!

Dziś 21 marca obchodziliśmy pierwszy dzień wiosny. Najpierw mieliśmy konkurs przyrodniczy, potem zaprezentowaliśmy nasze zdolności. Były tańce, śpiewy, recytacje, kabarety, gra na flecie, rysunek, roboty napędzane energią słoneczną. Wszystko odbywało się w bardzo przyjemnej atmosferze, na koniec wszyscy zjedliśmy pyszną pizzę.

fot. Alicja Sitek


APETYCZNA LEKCJA JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASIE IV!


fot. Alicja Sitek


ZAPRASZAM WSZYSTKICH RODZICÓW NA ZEBRANIE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ 8 MARCA O GODZINIE 16. NAJPIERW BĘDZIE MIAŁA MIEJSCE PRELEKCJA PRACOWNIKA PORADNI PP W RACIBORZU PT. "BUDOWANIE AUTORYTETU RODZICA", NASTĘPNIE UDADZĄ SIĘ PAŃSTWO DO SWOICH KLAS NA SPOTKANIE Z WYCHOWAWCĄ.


POŻEGNANIE PANI IRENY!

28 lutego nasza kochana pani Irena przeszła na emeryturę. Cała społeczność szkolna, przedszkolna, Pan Wójt, Pani Inspektor ds Oświaty, pracownicy, nauczyciele pożegnali odchodzącą na emeryturę panią Irenę Gieroń, która przepracowała u nas 31 lat. Serdecznie dziękujemy jej za serce, oddanie, trud i życzymy dużo radości na zasłużonej emeryturze!

fot. Alicja Sitek


DRODZY RODZICE! OD 12 LUTEGO RUSZA REKRUTACJA DO PRZEDSZKOLA I KLASY 1. SZCZEGÓŁOWE INFORMACJE W ZAKŁADCE "REKRUTACJA". ZAPRASZAMY DO ZAPOZNANIA SIĘ Z DOKUMENTACJĄ I DO SKŁADANIA WNIOSKÓW. TERMIN SKŁADANIA WNIOSKÓW UPŁYWA 9 MARCA BR.

harmonogram-kl.1.pdf
harmonogram-przedszkole.pdf

List Rzecznika Praw Dziecka do młodzieży szkolnej w sprawie ferii zimowych. Oraz pismo Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w sprawie zakazu chodzenia po zamarzniętych jeziorach.

Pismo JST.xml.pdf
list_rpd_z_okazji_ferii_zmiowych_2018.pdf

Serdecznie zapraszam rodziców na zebranie klasowe w dniu 10 stycznia na godzinę 17:00. Temat przewodni zebrania: propozycja ocen semestralnych, zachowanie, zabawa karnawałowa (II, IV).

Alicja Sitek


ŻYWA LEKCJA HISTORII - HISTORIA EKSPERYMENTALNA

Grupa artystyczna Rekonstrukto zaprezentowała nam staropolski sarmatyzm i epokę szlachecką.  Zobaczyliśmy tradycyjny strój sarmaty, uzbrojenie, kolekcję oryginalnych monet, krzesło inkwizycyjne, poznaliśmy metody walki na szable i rapiery oraz mieliśmy krótką lekcję szermierki.

fot. Teresa Koloch


21 grudnia uczniowie klas 4-6 pod czujnym okiem pani Pauliny, pani Moniki i pani Marty wystawili jasełka. Piękna scenografia, oprawa muzyczna, kolorowe stroje, a przede wszystkim dzieci przeżywające atmosferę świąt, są powodem, dla którego warto było obejrzeć przedstawienie. Rada Rodziców (kl.3) zadbała o smaczny poczęstunek. Na koniec przedszkolaki zaśpiewały trzy pastorałki ku uciesze rodziców i dziadków. Niektóre dzieci zaprezentowały również swoje umiejętności śpiewacze oraz gry na keyboardzie.

Rada Pedagogiczna, Dyrekcja i Pracownicy szkoły życzą Państwu świąt dających radość i odpoczynek oraz nadzieję, że nadchodzący rok będzie lepszy niż ten, który właśnie mija. Wesołych Świąt!

fot. Teresa Koloch

WIGILIA SZKOLNA

fot. Alicja Sitek


SERDECZNIE ZAPRASZAMY DZIECI, RODZICÓW ORAZ DZIADKÓW NA JASEŁKA SZKOLNE, KTÓRE ODBĘDĄ SIĘ 21 GRUDNIA O GODZINIE 17:00 W BUDYNKU SZKOŁY!


NASI UCZNIOWIE Z KLASY III ZDOBYLI I MIEJSCE W WOJEWÓDZKIM KONKURSIE MISTRZA FLETU! GRATULUJEMY!

fot. Teresa Koloch

W tym roku nasza szkoła, zarówno uczniowie i ich rodzice jak i pracownicy szkoły włączyli się do akcji "Szlachetna Paczka". Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom z naszej szkoły. Akcję koordynowała pani Teresa Koloch, opiekun Samorządu Uczniowskiego.

fot. Alicja Sitek


ŚWIĘTY MIKOŁAJ DO NAS PRZYBYŁ W ASYŚCIE RENIFERÓW I ANIOŁÓW :)

fot. Alicja Sitek


KOMNATA WRÓŻB

Jak co roku o tej porze, Samorząd Uczniowski zorganizował całej społeczności szkolnej świetną zabawę w formie Komnaty Wróżb, zorganizowanej z okazji tegorocznych andrzejek. Zapraszamy do relacji fotograficznej.

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA

fot. Teresa Koloch


Ankieta dla społeczności szkolnej - ważne!

W ramach projektu Cyfrowobezpieczni, przekazujemy Państwu linki do ankiet, o wypełnienie których prosimy całą społeczność szkolną: nauczycieli, uczniów, i rodziców. Im więcej osób weźmie udział w badaniach, tym lepiej.

Badanie realizowane jest WYŁĄCZNIE drogą internetową.

Zwracamy uwagę, że ankieta jest w kilku wersjach - inny link jest dla rodziców, inny dla nauczycieli, a inny dla uczniów. Ważne jest również by zwrócić uwagę na etap szkolny na jakim znajdują się badani uczniowie oraz nauczyciele. Odmienne są również ankiety dla rodziców w zależności od tego na jakim etapie nauki znajduje się ich dziecko.

SZKOŁA PODSTAWOWA klasy 1-3

Uczniowie: https://www.webankieta.pl/ankieta/240525/badania-kompetencji-wiedzy-i-postaw-zwiazanych-z-profilaktyka-e-zagrozen-uczniowie-1-3-sp.html

Rodzice: https://rodzice1-3.webankieta.pl/

Nauczyciele: https://www.webankieta.pl/ankieta/240459/badania-kompetencji-wiedzy-i-postaw-zwiazanych-z-profilaktyka-e-zagrozen-nauczyciele-1-3-sp.html

SZKOŁA PODSTAWOWA klasy 4-6

Uczniowie: https://www.webankieta.pl/ankieta/240919/badania-kompetencji-wiedzy-i-postaw-zwiazanych-z-profilaktyka-e-zagrozen-uczniowie-4-6-sp.html

Rodzice: https://www.webankieta.pl/ankieta/240899/badania-kompetencji-wiedzy-i-postaw-zwiazanych-z-profilaktyka-e-zagrozen-rodzice-4-6-sp.html

Nauczyciele: https://www.webankieta.pl/ankieta/240867/badania-kompetencji-wiedzy-i-postaw-zwiazanych-z-profilaktyka-e-zagrozen-nauczyciele-4-6-sp.html

Badanie jest w pełni anonimowe i ma charakter ogólnopolski. Wypełniający ankietę nie są identyfikowani ani na poziomie konkretnej osoby ani nawet na poziomie szkoły - będziemy w ankiecie prosić wyłącznie o określenie województwa. Celem badania jest określenie poziomu wiedzy i świadomości związanych z zagrożeniami dla uczniów w świecie cyfrowym na skalę całego kraju.

Bardzo prosimy również aby osoby, które powinny wziąć udział w badaniu, wypełniły ankiety do końca listopada bieżącego roku. 


EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH

To coroczne święto języków ustanowione zostało w 2001 roku z inicjatywy Rady Europy, której siedzibą jest Strasburg. Z okazji Dnia Języków organizowane są w całej Europie liczne i różnorodne wydarzenia: począwszy od imprez przeznaczonych dla dzieci i odbywających się z ich udziałem. W tym roku uczniowie klas 4-5 przygotowali krótkie scenki artystyczne. Pokazali jak ważna jest znajomość języków obcych w dzisiejszych czasach.

fot. Alicja Sitek


AKADEMIA Z OKAZJI ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI 11 LISTOPADA  1918 r.

Polska odzyskała niepodległość po 123 latach niewoli. Jak do tego doszło? Czemu świętujemy 11 listopada? Dlaczego kluczową rolę odegrał Józef Piłsudski? Na te i inne pytania odpowiedzieli nam uczniowie klasy V i VI. Całej akademii towarzyszyły przyśpiewki patriotyczne.

fot. Alicja Sitek


Drodzy rodzice! Informujemy, że 14 listopada odbędą się zebrania klasowe o godz. 17:00.


Program edukacyjny „Akademia Bezpiecznego Puchatka”

W tym roku szkolnym uczniowie klas pierwszej wraz z wychowawczynią Moniką Łyczko dołączyli do ogólnopolskiego programu „Akademia Bezpiecznego Puchatka”.

Program „Akademia Bezpiecznego Puchatka” to największy w Polsce program o tematyce bezpieczeństwa skierowany do I klas szkół podstawowych w całej Polsce. Organizowany jest przez markę Puchatek, we współpracy z Wydziałem ds. Nieletnich, Patologii i Profilaktyki Biura Prewencji Komendy Głównej Policji oraz Wydziałem ds. Profilaktyki w Ruchu Drogowym Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji. Patronem Honorowym akcji jest Komendant Główny Policji oraz wszystkie Kuratoria Oświaty. W programie wzięło już udział ponad milion dzieci.

Celem akcji jest edukacja i poprawa bezpieczeństwa dzieci, które rozpoczynają naukę w szkole oraz wspieranie ich rozwoju. Program zwraca uwagę na potencjalne zagrożenia, uświadamia dzieciom i ich rodzicom skutki niebezpiecznych zachowań w domu, szkole i na drodze. Każda ze szkół zgłoszonych do programu otrzymuje bezpłatnie specjalne, przygotowane przez metodyków, materiały edukacyjne, na podstawie których realizuje zajęcia o tematyce bezpieczeństwa oraz Certyfikat potwierdzający zaszczytny tytuł przynależności do „Akademii Bezpiecznego Puchatka”.

Uczniowie pierwszych klas uczą się, jak być bezpiecznym na drodze, w szkole i domu.  Dodatkowo „Akademia Bezpiecznego Puchatka” jest rozbudowana o materiały związane z przydatną dla maluchów tematyką efektywnego zapamiętywania, treningu koncentracji, nauki selekcji informacji i rozwijania kreatywności. W grudniu w szkołach podstawowych odbędzie się Ogólnopolski Test Wiedzy o Bezpieczeństwie. To największa tego typu inicjatywa w Polsce, podczas której na tak szeroką skalę sprawdzana jest wiedza dzieci na temat bezpieczeństwa.

Więcej szczegółowych informacji na temat programu znajdą Państwo na stronie:

www.akademiapuchatka.pl/nauczyciele

(źródło: www.maspex.com}DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

W piątek obchodziliśmy Dzień Nauczyciela. Uroczystość wraz z dziećmi przygotowały panie Paulina Bogacz i Barbara Kapinos. Swoją obecnością zaszczycili nas również emerytowani pracownicy naszej szkoły. Uroczystość przebiegała w atmosferze życzliwości i serdeczności. Uczniowie podziękowali nauczycielom i pracownikom, że zawsze, w każdej dobrej i złej chwili mogą liczyć na ich pomoc i wsparcie. Ponadto, troje nauczycieli zostało nagrodzonych Nagrodą Dyrektora. W tym roku byli to: p. Mariola Burdzik, p. Monika Łyczko i p. Ewa Tokar. Natomiast Nagrodę Wójta Gminy Pietrowice Wielkie otrzymała p. Marta Otręba.

fot. Teresa Koloch


MARCHEWKOWY DZIEŃ W KLASIE 1

Uczniowie klasy 1 postawili na zdrowie. W ramach programu "Owoce i warzywa w szkole" delektowali się zdrową warzywno-owocową sałatką własnej roboty! Palce lizać!

fot. Alicja Sitek


Informacja Ministra Edukacji Narodowej dla rodziców

SPRZĄTANIE ŚWIATA

W piątek nasza szkoła włączyła się w akcję Sprzątanie Świata. Pogoda dopisała, a my wyposażeni w odpowiedni sprzęt wyruszyliśmy w teren, by dać innym przykład jak ważna dla przyrody jest czystość.

fot. Mirosław Otręba


Raciborscy mundurowi odwiedzili naszą szkołę

Raciborscy policjanci w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” rozpoczęli cykl spotkań z dziećmi.

W trakcie przeprowadzonych zajęć policjanci przypomnieli podstawowe przepisy ruchu drogowego. Tylko ich przestrzeganie może nas uchronić przed nieszczęściem na drodze.


WYBORY DO SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO

W wyniku tajnego głosowania następujące osoby zostały wybrane do reprezentowania szkoły i spraw uczniowskich:
Przewodniczący: Milena Gorczowska
Zastępca: Julia Steiner
Gazetkowi: Martyna Brzeza, Nikol Piątek
Pozostali członkowie: Szymon Łachowski, Anna Urbach
Opiekun: p. Teresa Koloch

Nowy plan zajęć, który obowiązuje od października do obejrzenia i pobrania w zakładce Dla ucznia


No i... rozpoczęliśmy kolejny rok szkolny. W tym roku nie jak zwykle 1 września, ale w poniedziałek 4 września.
Zdjęcia poniżej pokazują naszych nowych uczniów z I klasy.

fot. Teresa Koloch


Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.