Informacja dotycząca projektu pn. „Z nami osiągniesz sukces a nauka stanie się przyjemnością”.

W dniach od 1 sierpnia do 30 września 2018 prowadzony jest II nabór uczestników projektu pn. „Z nami osiągniesz sukces a nauka stanie się przyjemnością”.

Nabór uczestników odbywa się zgodnie z Regulaminem rekrutacji zamieszczonym na stronie internetowej szkoły. Regulamin dostępny jest również w biurze projektu.

Dokumenty rekrutacyjne można pobrać w biurze projektu oraz na stronie internetowej szkoły.

„Z nami osiągniesz sukces a nauka stanie się przyjemnością”

plakat szkoła.pdf

Od sierpnia 2017 roku w Szkole Podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krowiarkach Gmina Pietrowice Wielkie wraz z Fundacją Adagio realizuje projekt pt. „Z nami osiągniesz sukces a nauka stanie się przyjemnością”, w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Śląskiego na lata 2014-2020 współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego.

Okres trwania projektu : 01.08.2017 – 30.06.2019

Uczestnikami projektu jest 65 uczniów oraz 10-ciu nauczycieli.

Celem głównym projektu jest wzrost poziomu jakości kształcenia w Szkole Podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Krowiarkach, poprzez:

·         Rozwój kompetencji kluczowych,

·         Zajęcia edukacyjne,

·         Wyrównywanie szans edukacyjnych

·         Stworzenie warunków do pracy, zaplanowanych zajęć poprzez doposażenie pracowni szkolnych i zakup materiałów dydaktycznych,

·         Stworzenie warunków do realizacji eksperymentalnych i innowacyjnych metod nauczania,

·         Podniesienie kwalifikacji zawodowych nauczycieli.

W ramach projektu będą organizowane następujące zajęcia:

·         Koło zainteresowań z informatyki,

·         Językowe zajęcia rozwijające z języka angielskiego,

·         Językowe zajęcia rozwijające z języka niemieckiego,

·         Dydaktyczno-wyrównawcze z matematyki,

·         Dydaktyczno-wyrównawcze z języka angielskiego,

·         Dydaktyczno-wyrównawcze z języka niemieckiego,

·         Techniczno-komputerowe oparte na metodzie eksperymentu,

·         Logopedyczne dla uczniów ze SPE,

·         Korekcyjno-kompensacyjne dla uczniów ze SPE,

·         Wyjazd edukacyjny w ramach rozwijania kompetencji kluczowych.

Ponadto dla nauczycieli odbywać się będą kursy doskonalące z zakresu:

·         Procesu indywidualizacji nauczania - Praca z uczniem ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi,

·         Rozwijania kompetencji informatycznych nauczycieli,

·         Tematu „Jak rozbudzić zainteresowania techniczne u dzieci".

Wartość projektu 858.850,63 zł,  dofinansowanie projektu z UE 772.965,57 zł

Dokumenty rekrutacyjne uczniów

formularzzgoszeniauczestnika_1.pdf
deklaracja_uczestnictwa_dziecka.pdf
regulaminuczestnictwawprojekcie_uczniowie_1.pdf
owiadczenieuczestnika_1.pdf
umowauczestnictwawprojekcieuczniowie_1.pdf

Dokumenty rekrutacyjne nauczycieli

formularzzgoszenia.pdf
deklaracja_uczestnictwa.pdf
regulaminuczestnictwawprojekcie-_nauczyciele.pdf
owiadczenieuczestnika_2.pdf
umowauczestnictwawprojekcienauczyciele.pdf

Fotorelacje z zajęć

.fot. M.O, A.M, M.B.

Lepsza Szkoła

Przez cały ubiegły rok szkolny, nasza szkoła po raz siódmy uczestniczyła w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym Lepsza Szkoła, organizowanym przez Gdańskie Wydawnictwo Oświatowe. Udział polega na trzykrotnym badaniu kompetencji matematycznych uczniów klas czwartej, piątej i szóstej. Wyniki są porównywane w skali krajowej i naprawdę są miarodajne, gdyż zestawienie wyników prawie 100 tys. uczniów daje obraz umiejętności ucznia. Za ubiegłoroczny udział szkoła nasza uzyskała certyfikat, który prezentujemy obok. Zaś zainteresowanych rodziców wynikami a także postępami ucznia w zdobywaniu szlifu matematycznego, zapraszamy do nauczyciela matematyki.

Miro

Cyfrowobezpieczni.pl

Nasza szkoła zakwalifikowała się w 2017 roku do projektu Cyfrowobezpieczni.pl - Bezpieczna Szkoła Cyfrowa, realizowanego przez Stowarzyszenie "Miasta w Internecie" we współpracy z Ministerstwem Edukacji Narodowej w ramach rządowego programu BEZPIECZNA+. Celem projektu jest podniesienie kompetencji uczniów, nauczycieli i rodziców w zakresie bezpiecznego korzystania z zasobów cyberprzestrzeni oraz przeciwdziałania sytuacjom zagrożenia na tym polu w życiu codziennym i szkole. Zaplanowane w projekcie działania obejmują organizację informacyjnych spotkać, szkoleń - Szkolnych Mentorów Cyberbezpieczeństwa, organizację Szkolnych Dni Bezpieczeństwa Cyfrowego itd.

"Szkoła skrojona na miarę – Programy rozwojowe dla szkół w Gminie Pietrowice Wielkie"

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego

Priorytet:IX. Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach. Działanie:9.1 Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty. Poddziałanie: 9.1.2 Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych

Projektodawca - FUNDACJA ROZWOJU EDUKACJI I SPOŁECZEŃSTWA PRZYSZŁOŚĆ

Partner projektu - Gmina Pietrowice Wielkie

Okres realizacji projektu: 01.07.2014 - 30.06.2015

Szkoła w Krowiarkach -

w projekcie bierze udział 24 uczniów

1) zajęcia dodatkowe dla 16 uczniów:
- matematyka 1grupa x 60h x 6 uczniów
- j .angielski 1grupa x 60h x 6 uczniów
- j.polski 1grupa x 60h x 4 uczniów
2) zajęcia dydaktyczno-wyrównawcze
- matematyka 1grupa x 60h x 8uczniów
3) diagnoza indywidualnych możliwości (test psycholog.): 24uczniów

Wszyscy uczniowie zostaną rekrutowani z klas IV - VI (II etap edukacyjny).

Zajęcia rozpoczynaja sie już w pierwszym tygodniu września i potrwają do końca czerwca

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam porttitor augue a turpis porttitor maximus. Nulla luctus elementum felis, sit amet condimentum lectus rutrum eget.