W naszym przedszkolu przebywa 25 wychowanków w wieku od 3 do 6 lat. Mieszczą się w nim dwie sale oraz łazienka z toaletą. Dzieci biorą udział w zajęciach z religii, angielskiego, niemieckiego oraz gimnastyki korekcyjnej. Przedszkole czynne jest od 6:30 do 16:00.Spragnione ciepła i zieleni przedszkolaki dużo wcześniej rozpoczęły przygotowania do nadejścia wiosny. Dzięki sprzyjającej p ogodzie szukały oznak i zwiastunów wiosny podczas spacerów, a także poznały wiersze i piosenki o wiośnie. Podczas zajęć dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny.Gdy wreszcie nadszedł oczekiwany dzień 21 marca, dzieci przybyły do przedszkola w dobrych nastrojach oraz ubrane na zielono! Wszystkie przedszkolaki brały udział w rozwiązywaniu wiosennej krzyżówki oraz zagadek

Po zabawie w sali przedszkolaki wraz z uczniami i paniami wzięły udział w konkursie Mam Talent - w ten sposób wszystkie dzieci chciały wyrazić swoją radość z przyjścia nowej pory roku.Głośnymi okrzykami przedszkolaki pożegnały zimę i powitały długo oczekiwaną wiosnę! A po takich przeżyciach wszystkie dzieci z przyjemnością zajadały pizze. WITAJ WIOSNO !

fot. Monika Malik


14 lutego dzieci w naszym Przedszkolu świętowały Walentynki a kolor czerwony zdominował stroje dzieci. Zajęcia tego dnia były odzwierciedleniem takich pojęć jak szczęście, miłość, przyjaźń. Po zapoznaniu dzieci z tradycją tego święta, uczestniczyły one w licznych zabawach ruchowych i plastycznych, mogły wykazać się swoją wyobraźnią i kreatywnością. Przedszkolaki szczerze i otwarcie okazywały radość i sympatię w stosunku do innych. Umiejętność mówienia o swoich uczuciach i sprawiania radości innym będą doskonalić przez kolejne dni roku. Dzieci nauczyły się tego dnia również radosnej piosenki Małe Serduszko.

fot. Monika Malik


W dniu 26.01. 2018r. w naszym Przedszkolu odbył się Bal Karnawałowy. Tego dnia już od rana w Przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w sali przedszkolnej można było spotkać wróżki, królewny, delikatne motylki, rycerzy, piratów, policjantów, Batmana, Hiszpankę Czerwonego Kapturka, wilka oraz wiele innych.... nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. W pierwszej kolejności dzieci miały możliwość zaprezentować swój na „czerwonym dywanie” Następnie wszyscy uczestnicy rozpoczęli dobrą zabawę. Wystrój sali wprowadził w radosny nastrój oraz zachęcał wszystkich do wesołej zabawy. Dzieci świetnie się bawiły uczestnicząc wspólnie ze swoimi paniami w zabawach. Na sali podczas pląsów robiło się kolorowo, wszyscy bawili się wesoło, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Po kilku chwilach wypoczynku muzyka znowu porwała wszystkich do tańca w rytm samby, walczyka, Kaczuch. Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę balową. Bal umożliwił dzieciom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości. Dziękujemy rodzicom za zaangażowanie w przygotowanie pięknych balowych strojów a Radzie Rodziców za zakup pączków.

fot. Monika Malik


Zimno, mroźno, ale w serduszkach przedszkolaków gorąco, a powodem takiej atmosfery jest obchodzony w przedszkolu Dzień Babci i Dziadka.

Mimo niskiej temperatury jest to jednak bardzo ciepły dzień w roku, który sprawia wszystkim ogromną radość i wywołuje uśmiechy na twarzach wszystkich. Tak też było w w naszym przedszkolu 23 stycznia 2018r. do którego licznie w ten dzień przybyli nasi najukochańszy dziadkowie . Przedszkolacy przedstawili swój program artystyczny , w którym pokazali swoje umiejętności muzyczne, ruchowe oraz recytatorskie. Dumni dziadkowie ze wzruszeniem podziwiali występy swoich milusińskich, a przedszkolacy odważnie i bez tremy reprezentowali swoje umiejętności. Dzieci dla swoich dziadków przygotowały laurki – dla Babć kwiaty i dla Dziadków krawaty. Następnie wszyscy zostali zaproszeni na słodki poczęstunek. To było bardzo miłe popołudnie.

fot. Ewa Tokar


6 grudnia w naszym przedszkolu pojawił się długo oczekiwany gość - ,,prawdziwy” św. Mikołaj. Najpierw było słychać dzwoneczki pomocników  – reniferów, potem donośne „hou, hou, hou” i pojawił się on – nasz ukochany św. Mikołaj! Cała sala powitała Mikołaja głośnymi oklaskami. Gość z Dalekiej Północy wywołał wiele radości i uśmiechu na twarzach przedszkolaków. Podczas spotkania Mikołaj życzył wszystkim dzieciom oraz pracownikom przedszkola zdrowych i radych Świąt Bożego Narodzenia. Obiecał, że powróci do nas za rok.  Na zakończenie Mikołaj obdarował dzieci wspaniałymi prezentami a dzieci podziękowały śpiewem piosenek. Miłym akcentem spotkania były wspólne zdjęcia z naszym gościem.

fot. Monika Malik


25 listopada przypada jedno z najsympatyczniejszych uroczystości. Tego dnia obchodzony jest Światowy Dzień Pluszowego Misia. Miś Paddington, Kolargol, Uszatek, Jogi, Puchatek – wszystkie misie obchodzą swoje święto. Tego szczególnego dnia dzieci przybyły do Przedszkola ze swoimi ulubionymi pluszowymi przytulankami, które były honorowymi gośćmi. Zasiadły one na specjalnie przygotowanym miejscu dla misiaczków, czekając cierpliwie na przebieg wydarzeń. Pani Barbara Kapinos zapoznała dzieci z historią Pluszowego Misia oraz przypomniała najsławniejszych bohaterów spotykanych w dziecięcej literaturze i filmach animowanych. Następnie maluchy obejrzały projekcję popularnej bajki „Miś Kolargol” Kolejnym punktem spotkania był taniec. Dzieci wspaniale poradziły sobie podczas zabaw i zagadek.. Było również „Słodkie, małe co nie co”. Na zakończenie dzieci zostały zaproszone na przyjęcie urodzinowe Pluszowego Misia . Dzień ten był pełen wrażeń.

fot. Monika Malik


Dzień 7.11.2017r. pozostanie na długo w pamięci dzieci z grupy „Misie”. Tego właśnie dnia odbyła się pierwsza ważna przedszkolna uroczystość – Pasowanie na przedszkolaka. Uroczystość rozpoczęła się od powitania gości i przedstawienia części artystycznej, w której Dzieci zaprezentowały swoje umiejętności – dając tym samym dowód, jak dużo już potrafią. Były więc piosenki, wierszyki, zabawa ruchowa, gra na instrumentach i taniec. Po części artystycznej, dzieci 3 i 4 letnie otrzymały uroczyste pasowanie przez Panią Dyrektor. Na pamiątkę tego ważnego wydarzenia każdy przedszkolak otrzymał dyplom pasowania, oraz mały słodki upominek.

fot. Ewa Tokar


1 października obchodzimy Międzynarodowy Dzień Muzyki. Celem obchodów jest pokazanie, jaka muzyka jest wyjątkowa i jakie dobro w sobie kryje. W tym dniu nasze przedszkolaki przeniosły się do krainy dźwięków. W czasie zajęć, które poprowadziła pani Barbara Kapinos w bibliotece szkolnej dzieci wysłuchaly kilka utworów oraz wzięły udział w wielu zabawach muzycznych. Dowiedziały  się, że muzykę zapisuje się nutami, zobaczyły jak one wyglądają  i jakie mają wartości. Dzieci  tańczyły i odgadywały muzyczne zagadki. Był to wesoły dzień .

fot. Monika Malik


Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania przypada 29 września. W tym dniu przedszkolacy odwiedzili bibliotekę szkolną aby wysłuchać czytanych głośno wierszy i opowiadań. Czytały dzieci, czytali dorośli, bo głośne czytanie stymuluje rozwój, wzbogaca słownictwo i pobudza wyobraźnię. Nasi najmłodsi słuchacze byli bardzo zainteresowani czytanymi fragmentami, bo dziecko, któremu się czyta, uczy się słuchać, rozwija zdolność koncentracji, chęć poznawania świata oraz zainteresowania.

fot. Monika Malik